Mød teamet

Lars Breum Christiansen
Centerleder & Lektor

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 6060 7940
lbchristiansen@health.sdu.dk

Link til elektronisk visitkort

Søren Smedegaard
Uddannelses- og forskningsleder

Læreruddannelsen, UCL Erhvervsakademi
og Professionshøjskole

+45 2866 8884
sosm@ucl.dk

Link til elektronisk visitkort

Danielle Nørager Johansen
Akademisk medarbejder

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 2899 3022
djohansen@health.sdu.dk

Link til elektronisk visitkort

Louise Stjerne Knudsen
Postdoc

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 2943 7873
lsknudsen@health.sdu.dk

Link til elektronisk visitkort

Charlotte Boslev Præst
Videnskabelig assistent

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 9350 7745
cpraest@health.sdu.dk

Laura Emilie Milsø W. Stephensen
Studentermedarbejder

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

lstephensen@health.sdu.dk

Jesper von Seelen
Centerkoordinator & Docent

Professionshøjskolen
UC SYD

+45 7266 5257
jvse@ucsyd.dk

Link til elektronisk visitkort

Lise Maria Elkrog-Hansen
Ph.d.-studerende

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 2232 9271
lmhansen@health.sdu.dk

Link til elektronisk visitkort

Christian Røj Voldby
Ph.d.-studerende

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 9350 7041
cvoldby@health.sdu.dk

Link til elektronisk visitkort

Marianne Friis Andersen
Videnskabelig assistent

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 6167 3337
mfa@health.sdu.dk

Sofie Morley
Videnskabelig assistent

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 2018 7557
smorley@health.sdu.dk

 

Louise Briand Thomsen
Studentermedarbejder

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

lbt@health.sdu.dk

FIIBL's styregruppe

Jens Mejer
Rektor
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Alexander von Oettingen
Rektor
Professionshøjskolen UC SYD

Ole Skøtt
Dekan
Det Sundhedsvidenskabelige Fakultet, Syddansk Universitet

Søren Smedegaard
Uddannelses- og forskningsleder
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Lene Mosegaard Søbjerg
Forskningschef
Professionshøjskolen UC SYD

Jens Troelsen
Institutleder
Institut for Idræt og Biomekanik, Syddansk Universitet