Medarbejdere og organisering i FIIBL

 

 

 

 

 

 

 

Medarbejdere

Thomas Skovgaard

Thomas Skovgaard

Centerleder, Lektor

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

Tlf.: 2498 4064
tskovgaard@health.sdu.dk
Link til elektronisk visitkort

Søren Smedegaard

Søren Smedegaard

Centerkoordinator

University College Lillebælt

Tlf.: 28 66 88 84
sosm@ucl.dk

Lars Breum

Lars Breum

Lektor

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

Tlf.: 6550 4468
lbchristiansen@health.sdu.dk
Link til elektronisk visitkort

Kristian Munksgaard

Kristian Munksgaard

Adjunkt

University College Lillebælt

kfmu@ucl.dk

Lise Elkrog Hansen

Lise Elkrog Hansen

Videnskabelig assistent

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

Tlf.: 2232 9271
lmhansen@health.sdu.dk

Danielle Nørager Johansen

Danielle Nørager Johansen

Videnskabelig assistent

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

Tlf.: 2899 3022
djohansen@health.sdu.dk
Link til elektronisk visitkort

Josephine Kvejborg Rasmussen

Josephine Kvejborg Rasmussen

Videnskabelig assistent
Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

jkrasmussen@health.sdu.dk

Jonas Vestergaard Nielsen

Jonas Vestergaard Nielsen

Ph.D. studerende

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

Tlf.: 6550 7699
jvestergaard@health.sdu.dk
Link til elektronisk visitkort

Louise Stjerne Knudsen

Louise Stjerne Knudsen

Ph.D. studerende

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

Tlf.: 2943 7873
lsknudsen@health.sdu.dk
Link til elektronisk visitkort

Henrik Taarsted Jørgensen

Henrik Taarsted Jørgensen

Ph.D. studerende

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

Tlf.: 8755 3088
hjorgensen@health.sdu.dk
Link til elektronisk visitkort

Julie Vang Knudsen

Julie Vang Knudsen

Studentermedhjælper
Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet 

jvknudsen@health.sdu.dk

 

Sofie Morley

Sofie Morley

Studentermedhjælper
Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet 

smorley@health.sdu.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

Styregruppe og Rådgivende Udvalg

Styregruppe

Ole Skøtt
Dekan
Det Sundhedsvidenskabelige Fakultet
Syddansk Universitet

Erik Knudsen
Rektor
University College Lillebælt

Jørgen Povlsen
Institutleder
Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

Poul Skov Dahl
Vicedirektør
University College Lillebælt

Rådgivende udvalg

Bjørn Friis Neerfeldt Christensen
Generalsekretær, Dansk Skoleidræt

Heidi Lyng 
Arkitekt og Proceskonsulent, Arkitema Architects

Henrik H. Brandt
Direktør, Idrættens Analyseinstitut

Janne Eilsø
Educational Consultant, KOMPAN Play Institute

Mikkel Nørtoft Magelund
Leder af Bredde og Motion, Danmarks Idrætsforbund

Niels Grinderslev
Afdelingsleder, DGI Lab

Simon K. Rask
Afdelingsleder i afdelingen for Folkesundhed, Københavns Kommune

Sonja Serup Hansen
Sundheds- og Forebyggelseschef i Børn og Ungeforvaltningen, Odense Kommune

 

Associerede medarbejdere

Jan Toftegaard Støckel, Lektor. 

Institut for Idræt og Biomekanik, Active Living
Syddansk Universitet

Tlf. 6550 4071
jtoftegaard@health.sdu.dk

Thomas Bredahl, studielektor og vicestudieleder. 

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

Tlf. 6550 4895
tbredahl@health.sdu.dk

 

Lars Elbæk, Lektor

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

Tlf. 6550 3460
lelbaek@health.sdu.dk