Mød teamet

Lars Breum Christiansen

Centerleder & Lektor

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 6060 7940
lbchristiansen@health.sdu.dk

Julie Dalgaard Guldager

Centerkoordinator & Lektor

Professionshøjskolen
UC SYD

+45 7266 5277
jdgu@ucsyd.dk

Søren Smedegaard

Centerkoordinator & Uddannelses- og forskningsleder

Læreruddannelsen
UCL Erhvervsakademi & Professionshøjskole

+45 2866 8884
sosm@ucl.dk

Danielle Nørager Johansen

Akademisk medarbejder

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 2899 3022
djohansen@health.sdu.dk

Lise Maria Elkrog-Hansen

Ph.d.-studerende

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 2232 9271
lmhansen@health.sdu.dk

Jonas Vestergaard Nielsen

Postdoc

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 6550 7699
jvestergaard@health.sdu.dk

Louise Stjerne Madsen

Akademisk medarbejder

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 2943 7873
lsknudsen@health.sdu.dk

Marianne Friis Andersen

Videnskabelig assistent

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 6167 3337
mfa@health.sdu.dk

Charlotte Boslev Præst

Videnskabelig assistent

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 9350 7745
cpraest@health.sdu.dk

Sofie Morley

Videnskabelig assistent

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 9350 7137
smorley@health.sdu.dk

Anne Wolff Jakobsen

Videnskabelig assistent

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

+45 4019 6261
awj@health.sdu.dk

Louise Briand Thomsen

Studentermedarbejder

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

lbt@health.sdu.dk

Laura Milsø Stephensen

Studentermedarbejder

Institut for Idræt og Biomekanik
Syddansk Universitet

lstephensen@health.sdu.dk

FIIBL's styregruppe

Jens Mejer
Rektor
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Morten Kallestrup
Direktør
Professionshøjskolen UC SYD

Ole Skøtt
Dekan
Det Sundhedsvidenskabelige Fakultet, Syddansk Universitet

Søren Smedegaard
Uddannelses- og forskningsleder
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Jesper von Seelen
Forskningschef
Professionshøjskolen UC SYD

Jens Troelsen
Institutleder
Institut for Idræt og Biomekanik, Syddansk Universitet

Scroll til toppen